Międzynarodowy Dzień Kropki

„Międzynarodowy Dzień Kropki” obchodzony jest na całym świecie 15 września. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.

Tego dnia przedszkolaki przyszły ubrane w grochy, kropki i groszki. Świętowanie rozpoczęliśmy od poznania genezy tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma ukryte zdolności, TALENT. W trakcie zajęć dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt nie zwracał na nie uwagi. Okazało się, że towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce,  bombkę choinkową, kolorową kulę, piłkę. Nie zabrakło także zabaw muzyczno-ruchowych z wykorzystaniem kolorowych piłeczek oraz chusty animacyjnej. Zarówno przedszkolaki, jak i starsi uczniowie wykonali pracę plastyczną zatytułowaną „Jesienne skarby” formując z plasteliny barwne kropeczki. Elementem kończącym ten szczególny dzień było przygotowanie słodkiego kropkowego przysmaku.

Wielką radość sprawiły dzieciom fotografie w „kropkowej” fotobudce oraz otrzymane pamiątkowe dyplomy za udział w kreatywnych zajęciach.