Konkurs recytatorski „Wiersze Marii Konopnickiej”

W czwartek 12 maja w Centrum Aktywności Lokalnej odbył się I Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pt. „Wiersze Marii Konopnickiej” zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Pawłosiowie. Głównym celem przedsięwzięcia było rozwijanie kompetencji czytelniczych dzieci i młodzieży, uwrażliwienie na piękno literatury polskiej oraz rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich. Ważnym założeniem spotkania była też popularyzacja poezji jednej z najwybitniejszych pisarek w historii literatury polskiej, zwłaszcza w roku, który został ogłoszony rokiem Marii Konopnickiej i w którym przypada 180. rocznica urodzin polskiej pisarki, poetki i publicystki, jak zauważył Wójt Gminy Pawłosiów Pan Mariusz Reń, który wraz z Sekretarz Gminy Panią Joanną Tomaszewską byli honorowymi gośćmi konkursu. Stąd też pierwsza edycja tego przedsięwzięcia miała na celu uhonorować twórczynię „Roty” i przypomnieć artystyczne dokonania tej znamienitej pisarki, a u dzieci i młodzieży zaszczepić miłość do poezji i prozy.

W konkursie naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów recytujących utwory poetyckie w kategorii wiekowej klas I-III: Natalia Kuźma, Oskar Kuryj, Julia Duda, Aurelia Baran i Emilia Baran. Jest nam niezmiernie miło, że pierwszoklasistka Natalia Kuźma zdobyła wyróżnienie w swojej kategorii. Laureaci oraz wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Cała społeczność szkolna jest bardzo dumna z uczennic, które tak pięknie zaprezentowały się na forum szkół z Gminy Pawłosiów.