Szkolny konkurs pięknego czytania

W lutym w naszej szkole został zorganizowany szkolny konkurs pięknego czytania. Celem konkursu było rozbudzanie pasji czytania, motywowanie uczniów do systematycznego czytelnictwa oraz rozwijanie zdrowego współzawodnictwa. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy drugiej i trzeciej, którzy zaprezentowali słuchaczom swój talent przygotowując fragment książki Miry Jaworczakowej pt. „Oto jest Kasia”. Jury złożone z wychowawców klas wyłoniło laureatów konkursu, zwracając szczególną uwagę na płynność czytania, poprawność językową, dykcję, intonację, biegłość, wyrazistość oraz interpretację tekstu, czyli ogólny wyraz artystyczny.

Poziom uczestników był bardzo wysoki i wyrównany, stąd przyznano dwa pierwsze oraz dwa drugie miejsca. Zwyciężczyniami konkursu zostały uczennice klasy drugiej: Julia Duda i Aurelia Baran. Drugie miejsce otrzymały ex quo drugoklasistka Emilia Baran oraz Michalina Piekuś z klasy trzeciej. Zdobywcą trzeciego miejsca został Sebastian Nawrot z klasy drugiej, zaś uczeń trzeciej klasy, Jakub Biega otrzymał wyróżnienie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

Wszystkim dzieciom bardzo dziękujemy za zaangażowanie i piękną prezentację wybranego fragmentu powieści.