Konkurs kolęd

W czwartek 16 grudnia w naszej szkole odbył się szkolny konkurs śpiewania kolęd. Kolędowanie to staropolski zwyczaj, bardzo popularny oraz lubiany wśród Polaków dla uczczenia Świąt Bożego Narodzenia śpiewem. Do konkursu przystąpiły wszystkie dzieci uczące się w szkole. Głównym celem  przedsięwzięcia było krzewienie tradycji bożonarodzeniowych wśród dzieci, nauka słów polskich kolęd i pastorałek, prezentowanie umiejętności wokalnych na forum szkoły, zdrowej rywalizacji oraz integracja zespołów klasowych.

Zgromadzonych powitała kierownik szkoły Ewa Szepelak, w swojej wypowiedzi nawiązała do zbliżających się świąt, życzyła dzieciom odwagi w prezentacji utworów muzycznych oraz sukcesów w zdobywaniu nagród.

Konkurs odbył się w atmosferze świątecznej, przy kolorowo przystrojonej choince. Najmłodsza grupa 3-4-latków zaprezentowała wspólną kolędę przy akompaniamencie gitary pt. „Przybieżeli do Betlejem”. Kolejnymi uczestniczkami były dzieci z grupy 5-6-latków, które zaśpiewały kolędy solo, w duetach oraz w grupie rówieśniczej. Następnie swój występ mieli uczniowie klasy pierwszej i trzeciej, którzy śpiewali solo, w parach oraz w grupach. Na zakończenie  wszyscy zgromadzeni wspólnie z nauczycielami zaśpiewali kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Jury wyłoniło do nagród następujące osoby. Pierwsze miejsce otrzymały Gabriela Magdziak i Emilia Baran, uczennice klasy trzeciej, oraz ex quo siostry Marcelina i Karolina Solska z oddziału 5-6-latków; drugie miejsce Julia Duda i Aurelia Baran z klasy trzeciej oraz 5-letnia Martynka Kowal; trzecie miejsce pierwszoklasistka Natalia Kuźma i Emilia Paździńska z grupy przedszkolnej 5-6-latków. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodką niespodziankę. Wykonano pamiątkowe fotografie.