Przegląd wiersza jesiennego

W czwartek 27 października w naszej szkole odbył się przegląd wierszy jesiennych, połączony z innymi aktywnościami szkolnymi, w których wszyscy chętnie brali udział. Wszyscy wspólnie wykonali piękną pracę plastyczną - jesienne drzewo, były też atrakcyjne dla dzieci zajęcia sensoryczno-motoryczne wykorzystujące naturalne okazy przyrody. Ich celem jest stymulowanie harmonijnego rozwoju dzieci, umożliwianie właściwego reagowania na płynące z otoczenia bodźce i planowanie ruchu.

Swoje umiejętności recytatorskie prezentowali zarówno uczniowie klasy pierwszej i drugiej, jak i młodsze dzieci z obydwu grup przedszkolnych. Nie zabrakło pomysłowych aranżacji występów zawierających prezentację wizualną w postaci stroju czy rekwizytów oraz odpowiedniej scenografii. Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Na zakończenie poetyckich zmagań została wykonana pamiątkowa fotografia, a wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książeczki do czytania.