Jesienny konkurs recytatorski

W piątek 29 października w naszej szkole odbył się konkurs „Wiersza jesiennego”. Celem spotkania była popularyzacja poezji dziecięcej, zachęcanie do występów publicznych oraz poczucia rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki oraz uczniowie klasy I i III prezentowali swoje umiejętności i talent recytatorski przed jury składającym się z nauczycieli oraz księdza katechety. Ocenie podlegały: opanowanie pamięciowe, dykcja, modulacja głosu, tempo mówienia oraz ogólne wrażenie artystyczne. Wszyscy występujący wykazali się pomysłowością w interpretacji jak i odwagą podczas recytacji. Konkurs obejmował dwie kategorie wiekowe: starsze dzieci tj. pierwszoklasistów i trzecioklasistów, w kolejnej kategorii wiersze prezentowały przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych. Dodatkowo najmłodsi artyści oddali klimat kolorowej pory roku śpiewając i tańcząc w barwnych strojach wiewiórek i jeżyków.

Laureatami konkursu w grupie starszych uczniów zostali:

I miejsce – Aurelia Baran z klasy 3,

II miejsce – Emilia Baran z klasy 3,

III miejsce ex quo trzecioklasistki Julia Duda i Gabriela Magdziak oraz Fabian Duda z klasy1.

Wyróżnienia zdobyli: pierwszoklasiści Natalia Kuźma i Oskar Kuryj oraz Sebastian Nawrot z klasy 3.

W grupie przedszkolaków zwyciężyli:

I miejsce –pięciolatka Karolina Solska,

II miejsce – sześciolatek Szymon Krajnik,

III miejsce – pięciolatka Martyna Kowal.

Wyróżnienia otrzymali: pięciolatki Emilia Zielińska i Patryk Zając oraz sześcioletnia Marcelina Solska.

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie dzieci do konkursu.