„Góra Grosza”

Od listopada w naszej szkole odbywała się wielka zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Jest to akcja o charakterze dobroczynnym, a jej głównym celem jest zebranie środków na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym. Towarzystwo Nasz Dom udziela bowiem wsparcia dzieciom z zawodowych rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, domów dla dzieci i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły nie pozostali obojętni na krzywdę drugiej osoby i chętnie się do tej akcji przyłączyli. Zebrali do skarbonki łącznie 5124 monet, co dało sumę 112.80 zł. Ta suma cieszy tym bardziej, że zebrała ją tak mała grupa dzieci.

Zebrane środki zostały przesłane na adres wskazany przez organizatora.

Składamy serdeczne podziękowania za każdy ofiarowany grosik.