Spotkanie z fryzjerem

W piątek 8 marca do naszej szkoły przybył miły gość, w ramach spotkań z ciekawymi ludźmi. Spotkanie rozpoczęła pani Ewa Szepelak, kierownik szkoły, witając serdecznie panią Katarzynę Biega - mamusię pięcioletniej Lenki uczęszczającej do naszego przedszkola.

Pani fryzjerka opowiadała dzieciom o swojej pracy, na czym ona polega oraz kto ją zainspirował do wyboru takiej drogi. Swoją wypowiedzią starała się zachęcić uczniów do podejmowania nauki tego zawodu, argumentując, że obecnie jest to bardzo popularne zajęcie, a dobry fryzjer jest poszukiwany na rynku pracy. Zaprezentowała typowe akcesoria fryzjerskie, tj. palety kolorów farb do włosów, nożyczki, szczotki, wałki, lustra, grzebienie, wsuwki oraz sprzęt: suszarki, prostownice i lokówki do włosów. Dzieci poznały wiele nowych słów i pojęć, np. barber, balejaż, henna itp.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się część praktyczna zajęć. Pani fryzjerka wykonała każdemu dziecku ciekawą, a zarazem modną fryzurą z uwzględnieniem indywidualnych preferencji.

Profesjonalizm pani Kasi, a zarazem przyjazna atmosfera, jaką stworzyła na spotkaniu przypadł do gustu uczestnikom zajęć. Na zakończenie prowadząca otrzymała ciepłe słowa podziękowania i kwiaty na pamiątkę.