BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

W ostatnim tygodniu zajęć szkolnych, zanim rozpoczęły się ferie zimowe, w naszej szkole realizowany był program profilaktyczno-wychowawczy. Jego celem było kształtowanie właściwych postaw, utrwalanie nawyków bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach oraz wdrażanie do aktywnego spędzania czasu wolnego. Wszyscy doskonale wiedzą, że ferie zimowe są po to, by odpoczywać, bawić się oraz rozwijać swoje pasje i zainteresowania, na które w okresie nauki być może brakuje czasu. Dlatego warto przypominać zasady, które są doskonałym kierunkowskazem gwarantującym bezpieczne spędzenie wolnego czasu. Uczniowie klasy pierwszej i trzeciej wykazali się świetną znajomością tych zasad wykonując prace plastyczne oraz plakat nawiązujący tematyką do omawianego zagadnienia. Obejrzały też kolorową prezentację multimedialną oraz film edukacyjny przypominający zasady bezpiecznych zabaw. Wszyscy zgodnie przyznali, że tylko umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą wszystkim dzieciom cieszyć się wspaniałą aurą oraz spędzić ferie zimowe bezpiecznie.

Także przedszkolaki włączyły się do działań związanych z planowaniem bezpiecznego wypoczynku. Wykonały piękne prace plastyczne wskazujące na fakt, że nie zapominają o dokarmianiu ptaków w okresie zimowym. Wykazały się też wyobraźnią tworząc zimowe krajobrazy, jednak najbardziej ujęły wszystkich śniegowe bałwanki, o ulepieniu których marzą wszystkie dzieci, lecz kapryśna aura chyba nie pozwoli w tym roku zrealizować tych marzeń.

Mamy nadzieję, że ferie zimowe przebiegną szczęśliwie i wszyscy uczniowie wypoczęci wrócą do szkoły!