Chorzy na epilepsję są wśród nas

W czwartek 2 marca w ramach realizacji Ogólnopolskiego projektu edukacyjno-społecznego  „Każdy inny – wszyscy równi” w naszej szkole odbyły się warsztaty mające na celu  uwrażliwienie i podniesienie świadomości społecznej w zakresie pomocy przedmedycznej przy ataku epilepsji. Epilepsja (choroba), potocznie nazywana padaczką jest schorzeniem należącym do grupy zaburzeń neurologicznych, którego pierwsze objawy bardzo często diagnozowane są już u przedszkolaków. Podczas zajęć prowadzonych przez panią Marię Gajewską - nauczycielkę z Zespołu Szkół w Pawłosiowie dzieci dowiedziały się czym jest padaczka, jakie są jej objawy oraz jak ważna jest pierwsza pomoc w razie ataku choroby.
Prowadząca omówiła i zademonstrowała czynności jak postępować z osobą, która ma napad padaczkowy oraz w jaki sposób wezwać pomoc do przewlekle chorego pacjenta.

Dzieci miały też możliwość praktycznie przećwiczyć ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej. Zajęcia okazały się bardzo ciekawe, a uczestnicy zainteresowani tematem.