Rozmawiamy o emocjach

W kwietniu uczniowie klasy pierwszej i trzeciej naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach edukacyjno-terapeutycznych przeprowadzonych przez pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jarosławiu, Panie Katarzynę Parawę oraz Aleksandrę Skalską-Bajan na temat: „Jak sobie radzić w trudnych sytuacjach?”. Uczestnicy spotkania  mieli możliwość wypowiadania się na trudne tematy związane z odczuwaniem różnych emocji oraz towarzyszącym im stanom radości, zdziwienia, niepewności czy lęku. Prowadzące przeprowadziły też pogadankę na temat okazywania emocji związanych z sytuacją w Ukrainie. Kolejnym punktem wizyty psychologów było przeprowadzenie wśród uczniów klasy pierwszej badań przesiewowych, a po ich zakończeniu rozmowa z wychowawcą klasy pierwszej na temat wyników przeprowadzonych badań.

We wtorek 17 maja prowadzące spotkały się z rodzicami uczniów klasy pierwszej, aby przekazać im wyniki badań oraz wskazać możliwości pracy z dziećmi mającymi trudności w nauce. Następnie odwiedziły grupy najmłodszych dzieci – przedszkolaki, gdzie przeprowadziły zajęcia edukacyjno-terapeutyczne pt. „ABC emocji”, gry i zabawy ruchowe. Maluchy chętnie uczestniczyły w zajęciach oraz dokonały ich ewaluacji.