Dzień Ziemi

22 kwietnia przypada Światowy Dzień Ziemi i jak co roku podejmujemy różnorodne działania proekologiczne mające na celu ochronę naszej planety. Trzecioklasiści napisali Listy do Ziemi, w których wyrazili troskę o czystość Błękitnej Planety i zapewniali, że zawsze będą o nią się troszczyć. Ponadto w czasie spaceru po najbliższej okolicy obserwowali piękno wiosennej przyrody i sposoby, w jakie mieszkańcy miejscowości dbają o swoje otoczenie zakładając pięknie ukwiecone rabaty, ozdobione zielenią balkony i zadbane przydomowe ogródki. Uczniowie przeszli przez wieś i zebrali porzucone śmieci, wykrzykując hasła zachęcające do dbania o czystość środowiska.

W podjęte działania włączyły się też przedszkolaki, który wyszukiwały w różnych źródłach informacji o Ziemi, czytały je i wspólnie stworzyły Kodeks małego ekologa. Dzieci zasadziły kwiaty rabatowe, które zdobią wejście do budynku szkoły.

Cała społeczność wzięła też udział w zajęciach przypominających o konieczności segregowania odpadów.