Dzień Ziemi

W piątek 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest hasło: „Inwestujmy w naszą planetę”. Ma ono zwrócić uwagę na konieczność gospodarczych zmian, które pomogłyby w zahamowaniu kryzysu klimatycznego. To największe coroczne ekologiczne święto świata obchodzone jest w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej dzieci i dorosłych oraz inspirowanie do życia w zgodzie z naturą. Obchody są okazją do refleksji nad przyszłością naszej planety. Należy budować wspólną odpowiedzialność i uświadamiać zagrożenia związane z rozwojem przemysłu. To także sposobność do zwiększania świadomości wpływu, jaki wywieramy na przyrodę i efektów niszczenia środowiska naturalnego. Mamy tylko jedną planetę i każdy z nas musi troszczyć się o nią codziennie.

W ramach obchodów Dnia Ziemi, w naszej szkole został zorganizowany happening, pokaz mody ekologicznej, akcja sprzątania z motywem segregacji odpadów i recyklingu, sadzenie roślin, wykonanie kącika ekologicznego, gazetek ściennych oraz prac plastycznych, obejrzenie filmów edukacyjnych i prezentacji multimedialnych, stworzenie zasad postępowania prawdziwego przyjaciela Ziemi. Staramy się pamiętać, że każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi i odpowiada za utrzymanie dobrostanu błękitnej planety.