Dzień przedszkolaka u maluchów

Jak co roku 20 września obchodzony jest ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Ze względów organizacyjnych w naszej szkole święto to zostało przeniesione na poniedziałek 23 września.

Świętowanie rozpoczęła rozmowa na temat Przedszkolaków. Następnie odśpiewany został hymn „Jestem sobie przedszkolaczek”. Stworzona została improwizacja ruchowa do tego pięknego i jakże bliskiemu dzieciom utworu. Następnie nastąpił szereg gier i zabaw integracyjnych oraz z chustą animacyjną.

Świętowanie bez balonów to nie świętowanie, więc nasi najmłodsi uczniowie starali się z całych sił nadmuchać te kapryśne, kolorowe, zbudowane z gumy przedmioty. To jednak nie był koniec zabawy. Odbijanie, podrzucanie, turlanie, przytulanie - to tylko niektóre czynności wykonywane z balonami. Następnie każdy balon został spersonalizowany. Dzieci za pomocą flamastrów udekorowały kolorowe kule według własnych pomysłów.

Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały pamiątkowe kotyliony oraz słodki upominek.