Dzień Kropki

W październiku przedszkolaki z grupy 3-4-latków obchodzili w naszym Przedszkolu „Dzień Kropki”. Celem było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze ubrania  wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach dzieci poznały genezę tego święta. Uważnie obejrzały i wysłuchały opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności – talent. Wiele radości sprawiły maluszkom zabawy z udziałem kół w roli głównej oraz gra tzw. „Wygibajtus”. Na zakończenie dzieci wykonały kropkowy parasol.