Dzień Postaci z Bajek

Zima to wspaniały czas na czytanie baśni, bajek i opowiastek oraz zapoznawanie się z ich bohaterami. Dlatego też grupa 3-4-latków świętowała „Dzień Postaci z Bajek”. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.

W trakcie zajęć dzieci uczestniczyły w quizach, podczas których wykazały się wiedzą i znajomością najpopularniejszych bajek oraz postaci bajkowych, odgadywały zagadki, a także brały udział w grach i zabawach ruchowych związanych z tematyką zajęć. Zainteresowanie wśród dzieci wzbudziła także zabawa zręcznościowa, polegająca na oddzielaniu pszenicy od fasoli. Maluszki malowały farbami wybrane postaci z bajek oraz układały bajkowe puzzle.

Wspólnie oglądaliśmy kącik tematyczny z książkami zawierającymi bajki dla najmłodszych czytelników.

Niespodzianką dla przedszkolaków okazały się odwiedziny Dobrej Wróżki, która przeniosła przedszkolaki w świat bajek czytając opowieść „O królewnie zaklętej w żabę”. Na zakończenie uroczystości najmłodsi otrzymali pamiątkowe dyplomy. Ten dzień był naprawdę zaczarowany.