Dzień Babci i Dziadka

W niedzielę 18 lutego w Domu Kultury w Kidałowicach odbyła się impreza środowiskowa z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uroczystość swą obecnością zaszczycili goście, wśród których znaleźli się: wójt gminy Pawłosiów Pan Mariusz Reń, dyrektor Zespołu Szkół w Pawłosiowie Pani Dorota Tracz, przewodnicząca rady gminy Pani Marta Szumińska, sołtys wsi Pan Stanisław Grabas, gospodarz Domu Kultury Pani Edyta Piątek, nauczyciele oraz Babcie i Dziadkowie uczniów Szkoły Filialnej wraz z rodzicami i rodzeństwem, jak również mieszkańcy Kidałowic.

Uroczystość rozpoczęła Pani Kierownik Ewa Szepelak, która przywitała wszystkich zebranych. Nadarzyła się też okazja, aby podziękować zaproszonym gościom za wsparcie szkoły w realizacji zadań i wręczyć pamiątkowe dyplomy.

Tradycyjnie uczniowie szkoły przygotowali program artystyczny dedykując go bohaterom uroczystości. Dzieci przedszkolne wierszem, piosenką i tańcem podziękowały dziadkom i babciom za ich miłość i trud, uczniowie klasy III wystawili tradycyjne jasełka, ponadto dzieci przygotowały inscenizację bajki „Dziewczynka z zapałkami”. Następnie obdarowali gości własnoręcznie wykonanymi upominkami oraz złożyli najlepsze życzenia.

Miłym akcentem uroczystości był poczęstunek przygotowany przez radę rodziców.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji tego wyjątkowego spotkania.