Konkurs pięknego czytania

W poniedziałek 24 lutego w naszej szkole odbył się konkurs pięknego czytania. Celem konkursu było rozbudzanie pasji czytania, motywowanie uczniów do czytelnictwa oraz rozwijanie zdrowego współzawodnictwa.

W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie klasy pierwszej i drugiej, którzy zaprezentowali słuchaczom swój talent przygotowując fragment książki Renaty Piątkowskiej pt. „Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany”. Jury złożone z nauczycieli pracujących w naszej szkole wyłoniło laureatów konkursu, zwracając szczególną uwagę na płynność czytania, poprawność językową, dykcję, intonację, biegłość, wyrazistość oraz interpretację tekstu, czyli ogólny wyraz artystyczny.

Zwyciężczynią konkursu i zdobywczynią tytułu Mistrza Pięknego Czytania została Aurelia Baran z klasy pierwszej. Pierwsze miejsce otrzymały ex quo pierwszoklasistka Julia Morawska oraz Michalina Piekuś z klasy drugiej. Zdobywczyniami drugiego miejsca zostały ex quo pierwszoklasistki Emilia Baran i Julia Duda, zaś uczennica drugiej klasy, Patrycja Brud otrzymała trzecie miejsce. Wyróżnienia zdobyli pierwszoklasiści Gabriela Magdziak i Sebastian Nawrot oraz uczniowie klasy drugiej Nikola Prasoł oraz Jakub Biega. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe, a laureaci dodatkowo atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Wszystkim dzieciom bardzo dziękujemy za zaangażowanie i piękną prezentację, a rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu.