Kampania społeczna przeciw przemocy w rodzinie

W styczniu uczniowie klasy drugiej i trzeciej włączyli się w działania przeciw przemocy w rodzinie. W związku z kampanią społeczną „By powstał dom trzeba wiele troski. Nie pozwól mu się rozsypać” prowadzoną w ramach Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie uczniowie obejrzeli krótki film animowany wyjaśniający w przystępny sposób negatywne zjawiska mogące pojawiać się w naszych domach. Celem powyższej kampanii społecznej jest podniesienie świadomości społecznej oraz zwiększenie wrażliwości na zjawisko przemocy w rodzinie, jak również wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży zagrożonych lub dotkniętych przemocą. Dzieci wzięły udział w pogadance i wykonały prace plastyczne przedstawiające szczęśliwe rodziny, w których chcą dorastać wszystkie dzieci.