Wycieczka do Parku Edukacji i Rozrywki w Baszni Dolnej

We wtorek 15 października uczniowie klasy I, II oraz dzieci z oddziału przedszkolnego 5 – 6-latków wzięły  udział  w imprezie plenerowej pod hasłem „Zdrowo rosnę z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa” w Baszni Dolnej w gminie Lubaczów. W wyjeździe towarzyszyły im dzieci ze Szkoły Podstawowej w Pawłosiowie.

Pierwszym punktem wycieczki były przeprowadzone warsztaty kosmetyczne, podczas których dzieci poznały proces wytwarzania mydła, jego barwienia, dekorowania, oraz duży wachlarz zapachów wykorzystywany podczas produkcji. Kolejną atrakcją było uczestniczenie dzieci w konkursach: „Jesienne cudeńka” oraz „zdrowej” piosenki. W pierwszym z konkursów  uczniowie naszej szkoły za wykonanie rzeźby owocowo – warzywnej  otrzymali I miejsce, a zdobyte nagrody: piłka do gry w piłkę nożną oraz paletki do gry w tenisa stołowego bardzo ucieszyły naszych uczniów. Dzieci miały też możliwość prezentacji swoich możliwości wokalnych na dużej scenie w obecności  dzieci z innych szkół.

Organizatorzy imprezy przewidzieli gorący posiłek dla wszystkich uczestników, z którego  skorzystali nasi uczniowie. Zdrowymi przekąskami były też owoce lub mleko w kartonikach w zależności od upodobań.

Najbardziej spodobały się dzieciom takie atrakcje jak: puszczanie ogromnych baniek mydlanych, malowanie twarzy, zabawy ruchowe na dmuchanych zjeżdżalniach oraz wspólne zabawy z rówieśnikami z innych szkół.