„Dzień Postaci z Bajek”

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry  moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. W grupie 3-4-latków „Dzień Postaci z Bajek”, świętowaliśmy w poniedziałek 8 listopada. W tym dniu były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały  zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz składały w całość papierowe puzzle przedstawiające bajkowych bohaterów. Najmłodsi uczestniczyli w zabawach ruchowych  przy muzyce i w różnego typu  konkursach.  W nagrodę za aktywny udział w zajęciach przedszkolaki otrzymały bajkowe odznaki.