Andrzejkowe tradycje

W czwartek 25 listopada w naszej miała miejsce zabawa andrzejkowa dla całej społeczności szkolnej.

Zebrane dzieci powitała kierownik szkoły pani Ewa Szepelak, która  przypomniała, że tradycja obchodzenia andrzejek wywodzi się od świętego Andrzeja  oraz  od wspólnej zabawy przed okresem Adwentu, czyli oczekiwania na narodzenie Pana Jezusa.

Pani kierownik zaprosiła wszystkich do  bezpiecznej i wesołej zabawy. Impreza rozpoczęła się od konkursu na kolorowy i bajkowych strój. Każdy uczestnik miał możliwość przedstawienia siebie oraz własnego przebrania.

Następnie dzieci bawiły się, tańcząc w swoich grupach do ulubionych przebojów muzyki dziecięcej. Jak przystało na andrzejki, wśród różnych zabaw ruchowych znalazły się takie jak wróżenie z wosku, zabawa z butami, losowanie karteczek z imionami i inne.

Zakończeniem imprezy był słodki akcent w postaci poczęstunku przygotowanego przez rodziców.