Warsztaty z pierwszej pomocy

W środę 16 maja odbyły się warsztaty z pierwszej pomocy medycznej dla wszystkich uczniów naszej szkoły, które przeprowadziła pani Maria Gajewska, nauczyciel Zespołu Szkół w Pawłosiowie. Prowadząca przypomniała dzieciom potrzebę reagowania w sytuacjach kryzysowych, właściwe korzystanie z numerów alarmowych oraz zasady udzielania pierwszej pomocy medycznej. Zademonstrowała prawidłową pozycję boczną bezpieczną poszkodowanego i przeprowadziła instruktaż, a po nim resuscytację, korzystając z fantoma. Uczniowie mieli możliwość ćwiczeń praktycznych, w tym masażu serca z wykorzystaniem pomocy naukowych. Zajęcia odbyły się w przyjaznej atmosferze, a mali uczestnicy prawidłowo wykonywali czynności zaprezentowane przez instruktora. Na zakończenie odbyła się ewaluacja zdobytej wiedzy i umiejętności praktycznej uczniów.