PRZYGOTOWANIA DO KARNAWAŁU

Powrót uczniów do szkoły po przerwie świątecznej oraz nauczaniu zdalnym rozpoczął okres karnawału.

Czas zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw  zgodnie z kalendarzem  rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy  przed Środą Popielcową, która oznacza początek Wielkiego Postu.

Uczniowie klasy III przygotowując się do karnawału  poznali najpierw jego historię zarówno w Europie jak i w Polsce. Następnie po obejrzeniu głównego atrybutu karnawału jakim były maski, które służyły do ukrycia swojej tożsamości, płci, pochodzenia społecznego, a nawet zmiany głosu, uczniowie przystąpili do ich wykonania. Efektem pracy były maski dawne - skromne oraz  nowoczesne, olśniewające, prawdziwe arcydzieła sztuki.