DZIEŃ PAPIESKI

18 maja br. obchodzona była 101 rocznica urodzin Karola Wojtyły – papieża Jana Pawła II. W uroczyste świętowanie tego wydarzenia włączyli się najmłodsi uczniowie naszej szkoły, którzy uczą się stacjonarnie – dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasy I – III. Przygotowania do tego wydarzenia trwały przez kilka dni. W tym czasie zrealizowano wiele ciekawych zadań.

Uczniowie klasy I i II wykonali bardzo wymowne w swej treści plakaty z ułożonymi przez siebie hasłami papieskimi. Dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały urodzinowe laurki dla papieża, a uczniowie klasy III – portrety Ojca  Świętego. Prace uczniów  zostały zaprezentowane na okazjonalnej wystawie urządzonej na korytarzu szkolnym.  Wszystkie dzieci z tej okazji zrobiły chorągiewki   w barwach papieskich oraz śpiewały  pod kierunkiem P. M. Wilk – Koreckiej piosenki  dla Ojca Świętego.

Zwieńczeniem przygotowań było urodzinowe spotkanie  przy pomniku  św. Jana Pawła II przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi wymogami sanitarnymi. Uczniowie wraz z wychowawcami i ks. Proboszczem  uroczyście przemaszerowali ze szkoły na plac kościelny.  Po krótkim wprowadzeniu została odśpiewana „Barka”, a następnie donośnie zabrzmiały refreny  piosenek „Pokolenie JPII” oraz „ Nie ma lepszego”. Na znak pamięci i wdzięczności u stóp pomnika przedstawiciele społeczności szkolnej  złożyli bukiet biało – żółtych kwiatów, zapalili znicze i pozostawili chorągiewki papieskie. W uroczystości uczestniczył również ks. Prałat  J. Jagustyn, który  podziękował wszystkim za piękne świadectwo miłości  i szacunku do papieża – Polaka oraz obdarował dzieci cukierkami. Pogratulował również nauczycielom kultywowania  pięknej tradycji uroczystości papieskich, która w naszej szkole trwa już od ponad 25 lat. Na zakończenie uroczyście pobłogosławił zebranych relikwiami św. Jana Pawła II znajdującymi się w parafialnym kościele.

Po powrocie do szkoły nie zabrakło również papieskich kremówek, które dzieciom bardzo smakowały.