SPOTKANIE INTEGRACYJNE

W poniedziałek 25 września uczniowie klas I –III uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym z dziećmi ze Szkoły Filialnej w Kidałowicach. Wspólne zajęcia odbyły się w ramach realizowanego programu Bezpieczna +. Zgodnie z planem działań przyjętym do realizacji spotkanie odbyło się pod hasłem „Sprzątanie świata”. Rozpoczął je hapenning zachęcający dzieci i wszystkich mieszkańców Kidałowic do troski o czyste środowisko.

Uczniowie obu szkół przemaszerowali przez miejscowość niosąc transparenty zachęcające do segregacji śmieci i właściwych zachowań pro– ekologicznych oraz skandując hasła przypominające o tym ważnym problemie jakim jest właściwe gospodarowanie odpadami. Włączyli się również   w akcję sprzątania świata zbierając po drodze śmieci.

Po powrocie do szkoły odbył się pokaz śmiecio-mody podczas którego uczniowie zaprezentowali wykonane własnoręcznie stroje z różnorodnych odpadów. Powołane na te okazję jury wybrało najciekawsze. Wyróżnione dzieci otrzymały nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy i  gromkie brawa.

Następnie odbyło się spotkanie przy pysznej szarlotce i kompocie przygotowanym przez rodziców uczniów miejscowej  szkoły  oraz nauczycieli. Nie zabrakło oczywiście pieczonych przez rodziców na ognisku ziemniaków. Poprzez udział w spotkaniu uczniowie obu szkół mieli okazję, aby lepiej się poznać, zaprzyjaźnić się z sobą, połączyła je przy tym wspólna sprawa – troska o najbliższe środowisko.