UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

W poniedziałek 2 września 2019 r. zabrzmiał pierwszy po wakacjach dzwonek, a społeczność szkolna Zespołu Szkół w Pawłosiowie uczestniczyła w uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego 2019/2020.

Zgodnie z tradycją, dzień ten rozpoczęła uroczysta Msza św, którą odprawił ksiądz Leszek Gocek. Następnie nauczyciele, uczniowie i rodzice zgromadzili się w sali gimnastycznej. U progu nowego roku szkolnego wszystkich zebranych w murach szkoły powitała pani Dyrektor Barbara Urbańska - Siuta. W trakcie okolicznościowego apelu nie zabrakło wspomnienia o przypadającej w tym roku 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Przedstawiciele społeczności uczniowskiej zapalili znicz pamięci na mogile rodziny Czerwonków, rozstrzelanych przez Hitlerowców podczas wojny.

Na zakończenie uczniowie spotkali się w salach lekcyjnych ze swoimi wychowawcami.