GÓRA GROSZA

W grudniu i styczniu w naszej szkole została przeprowadzona ogólnopolska akcja "Góra Grosza". Jest to akcja o charakterze dobroczynnym, a jej głównym celem (jak co roku) jest zebranie środków na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym.

Po wysłuchaniu audycji oraz zapoznaniu się z celami zostały rozdane skarbonki, a  poszczególne klasy rozpoczęły gromadzenie polskich monet. Uczniowie naszej szkoły nie pozostali obojętni na krzywdę drugiej osoby i chętnie się do tej akcji przyłączyli. W ten sposób wsparli oni Towarzystwo Nasz Dom, a tym samym pomogli swoim rówieśnikom w całej Polsce, którzy nie mają możliwości i szczęścia dorastać wśród najbliższych. Towarzystwo to udziela bowiem wsparcia dzieciom z zawodowych rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, domów dla dzieci i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Dzięki uprzejmości i życzliwości naszego Szkolnego Koła Wolontariatu oraz jego opiekunów wszystkie zebrane pieniążki zostały przeliczone, a także posegregowane.

Łącznie zostało zebranych 15 753 monety o wartości 432,49 zł. To aż 33 kilogramy monet, naszego serca, empatii a może nawet wyrzeczeń.

Udział w akcji pomógł uzmysłowić naszym uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.

Wszystkim zaangażowanym z całego serca dziękujemy w imieniu dzieci, które to dobro od nas otrzymają.

I pamiętajmy: jeden grosz znaczy niewiele, ale góra grosza jest największa na świecie!

DZIĘKUJEMY!!!