WYSTAWA GOŁĘBI

2 grudnia 2016 roku uczniowie z oddziałów przedszkolnych oraz klasy drugiej z naszej szkoły obejrzeli 48 Wystawę Regionalną Gołębi Rasowych, Królików i Drobiu Ozdobnego. Została ona zorganizowana w Jarosławiu przez Podkarpackie Towarzystwo Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza.

W wystawie uczestniczyli hodowcy z Polski i Słowacji, którzy zaprezentowali łącznie ponad 1300 eksponatów zwierząt w kilkudziesięciu rasach i odmianach barwnych. Wystawiono 72 rasy gołębi - łącznie 1103 sztuki, 13 ras drobiu ozdobnego- łącznie 80 eksponatów oraz 142 sztuki królików w 12 rasach. Wystawa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, w tym dniu obejrzało ją blisko 1000 uczniów ze szkół i przedszkoli powiatu jarosławskiego. Odbyła się ona po raz pierwszy w Jarosławiu pomimo, że to Towarzystwo istnieje już ponad 120 lat, a jego początki związane są z Jarosławiem.

Takie wystawy uczą poszanowania przyrody, opieki nad zwierzętami i rozwijania pasji hodowlanej, ukazują szerokiej publiczności, że istnieje hobby dające codzienną przyjemność przebywania wśród zwierząt, a także prezentują młodzieży sposób na zagospodarowanie wolnego czasu.