ETWINNING

Uczniowie klasy III szkoły podstawowej uczestniczą od grudnia 2016 w dwóch projektach programu eTwinning. Pierwszy z nich był zatytułowany "New Year Cards", w trakcie jego realizacji trzecioklasiści wykonali kartki świąteczne w języku angielskim i wysłali między innymi do Turcji. W międzyczasie nasza szkoła otrzymała również pocztówki od szkoły partnerskiej. U uczniów zrodziła się chęć korespondowania z zagranicznymi uczniami, więc samodzielnie i bardzo chętnie napisali listy do nich, w których opisali swoje zainteresowania.

W drugim projekcie zatytułowanym "That is my city" pierwszym zadaniem było stworzenie plakatu, na którym uczniowie zaprezentowali położenie swojej miejscowości oraz napisali kilka zdań o sobie. Na chwilę obecną trzecioklasiści pracują na prezentacjami o swojej miejscowości.

W ramach tego projektu uczniowie klasy III b uczestniczyli w wideo-konferencji z uczniami ze szkoły z Włoch, która odbyła się w dniu 28 marca 2017.