Zespół Szkół w Pawłosiowie

TYSIĄC KSIĄŻEK OD EMPIK-U

15 stycznia do naszej szkoły przyjechała wyczekiwana z wielką niecierpliwością ciężarówka wypełniona tysiącem książek wybranych przez uczniów. To nagroda, którą dzieci wygrały w konkursie „Tysiąc powodów by czytać” zorganizowanym przez Empik.

Zanim książki dotarły do szkoły, specjalni wysłannicy Empiku podziękowali mieszkańcom Pawłosiowa za ich zaangażowanie, spotykając się z nimi w różnych punktach miejscowości i obdarowując ich książkami. O godzinie 12.00 nastąpiło uroczyste przekazanie tysiąca nowych książek do szkolnej biblioteki. Cała społeczność szkolna spotkała się w sali gimnastycznej, by obejrzeć program artystyczny, przygotowany przez uczniów i nauczycieli. Następnie wszyscy udali się na I piętro budynku, gdzie nastąpiło uroczyste otwarcie biblioteki. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: dyrektor regionalny Empik Jarosław Portuś, Wójt Gminy Pawłosiów Mariusz Reń i dyrektor Zespołu Szkół w Pawłosiowie Dorota Tracz.

Aby wziąć udział w konkursie należało przygotować pracę konkursową, czyli zdjęcie, ilustrujące okładkę dowolnie wybranej książki – uczniowie naszej szkoły wybrali „Ogród oleandrów” Rosy Ventrella. Książka zaciekawiła ich, ponieważ w sposób niezwykle interesujący i barwny pokazuje charakter 4 odmiennych, silnych kobiet. Uczennice przebrały się, chcąc uzewnętrznić różnorodność charakterów bohaterek powieści. Zrobiły zdjęcie i zgłosiły je do konkursu. Ich praca zdobyła aż 24 943 głosów, a nasza szkoła znalazła się w dziesiątce wyróżnionych szkół z całej Polski.

strona konkursu: http://www.empik.com/biblioteki

relacja z wręczenia książek na stronie TVP Rzeszów: http://rzeszow.tvp.pl/35613764/uczniowie-z-pawlosiowa-maja-nowa-biblioteke

relacja w Polskim Radio Rzeszów: http://www.radio.rzeszow.pl/wiadomosci#ajx/wiadomosci/8625/tysiac-ksiazek-dla-szkolnych-bibliotek-w-pawlosiowie-i-chotowej

nagranie audycji radiowej: pobierz

Projekty

Mega Misja

Świetlica szkolna – przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Szkoła Dobrego Wychowania

Razem odkryjmy świat programowania

Bezpieczna +

Rodzice i dzieci - powietrze bez śmieci

Apetyt na zdrowie


Certyfikaty

Bądźmy poszukiwaczami AUTORYTETU

Świetlica szkolna – przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy

Szkoła Dobrego Wychowania

Krajowy certyfikat Szkoły Promojącej Zdrowie

Zaczytana szkoła

Chrońmy dzieci


Polecane strony