EGZAMIN GIMNAZJALNY I ÓSMOKLASISTY

W dniach 10 - 12 kwietnia 2019 r. w gimnazjach w całej Polsce uczniowie klas III po raz ostatni przystąpili do egzaminu gimnazjalnego. Dla ponad 350 tysięcy uczniów trzecich klas z ponad 7 tysięcy szkół egzamin gimnazjalny rozpoczął się 10 kwietnia testem z historii i wiedzy o społeczeństwie. Tego samego dnia uczniowie sprawdzili swoją wiedzę z języka polskiego. W drugim dniu odbył się egzaminy z matematyki oraz przedmiotów przyrodniczych - biologii, geografii, chemii i fizyki. Piątek był ostatnim dniem egzaminów gimnazjalnych. Zdający musieli zmierzyć się z testem z wybranego języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Egzamin ósmoklasisty odbył się po raz pierwszy w dniach 15 - 17 kwietnia 2019 r. Uczniowie klasy VIII w ciągu trzech dni rozwiązywali arkusze z zadaniami z: języka polskiego, matematyki oraz języka obcego.