DZIEŃ PAPIESKI

29 października 2018 r. społeczność naszej szkoły spotkała się na wspólnym świętowaniu Dnia Papieskiego, który w tym roku przeżywany był pod hasłem "Promieniowanie Ojcostwa". W uroczystystości uczestniczyli zaproszeni goście m.in. Wójt Gminy Pawłosiów Pan Mariusz Reń, Ksiądz Dziekan Jan Jagustyn, Sekretarz Gminy Pani Joanna Tomaszewska, Dyrektor CUW Pani Izabela Matwijów. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny, w którym nie zabrakło piosenek związanych z osobą św. Jana Pawła II, cytatów z Jego homilii oraz wesołych historii z życia Papieża Polaka. Szczególny aplauz widowni wywołał taniec wykonany przez uczniów klasy drugiej oraz dzieci z oddziału sześciolatków.

Na zakończenie uroczystości uczestniczący w programie "Teczka serdecznej pamięci" drugoklasiści otrzymali legitymacje kustosza zbiorów pamiątek pontyfikatu Jana Pawła II, natomiast uczniowie klasy pierwszej otrzymali swoje Teczki, do których będą zbierać pamiątki związane ze św. Janem Pawłem II.