AKCJA "PRZYTUL SIĘ DO DRZEWA"

Wiosna, to czas kiedy robi się coraz cieplej. Ludzie cieszą się z odejścia chłodnej aury i coraz dłuższych dni. Chętniej wybierają się również na spacery do lasu czy parku. Ładna pogoda cieszy nas, ale zbyt sucha ściółka może powodować zagrożenie jakim są pożary.

Aż 77% z nich spowodowanych jest przez ludzi! W Polsce wybucha ich około 6000 rocznie… Aby zwrócić uwagę na ten problem zorganizowana została akcja „Przytul się do drzewa”.

Ma ona celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru.

Nasze proekologiczne przedszkolaki bardzo chętnie włączyły się do akcji i z ogromnym zaangażowaniem otoczyły drzewa przed budynkiem szkoły swoją miłością i opieką na znak solidarności i troski o nasze lasy.