KONKURSOWE KOLĘDOWANIE

17 grudnia 2018 r. w Dobkowicach odbył się X Międzyszkolny Festiwal Piosenki Bożonarodzeniowej. Organizatorem tego wydarzenia była Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła w Pawła II w Dobkowicach. Festiwal przebiegał w dwóch etapach: eliminacje szkolne, które każda szkoła przeprowadzała we własnym zakresie i dowolnej formie, udział w festiwalu.

Dzieci były oceniane w czterech kategoriach wiekowych:  przedszkola i „0”, kl I – III,  kl. IV – VI oraz kl. VII, VIII i gimnazja. Ponad 50 wykonawców od przedszkolaków po uczniów szkół gimnazjalnych wzięło udział w przesłuchaniach konkursowych.

W gronie laureatów, czyli w tzw. "złotej piątce" znalazły się: Katarzyna Bobowicz oraz Kamila Brzezowska (w kategorii VII VIII, III gimnazjum).