PASOWANIE NA CZYTELNIKA

„Książka i możliwość czytania, to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji” - Maria Dąbrowska

14 marca 2022 uczniowie klasy I i II, naszej szkoły, zostali uroczyście włączeni w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Akt nadania zaszczytnego tytułu został potwierdzony certyfikatem i pieczątka biblioteki oraz własnoręcznym podpisem, każdego czytelnika składającego uroczyste przyrzeczenie. Przyrzeczenie przyjęły Małgorzata Wrzesień i Anna Drostek- nauczycielki sprawujące pieczę nad księgozbiorem bibliotecznym. Uczniom, w tym ważnym wydarzeniu towarzyszyły Panie Wioletta Krakowska i Irena Mazurkiewicz – wychowawczynie klas.

Gratulujemy i życzymy, by młodzi czytelnicy, w każdej kolejnej książce odnajdywali nowego przyjaciela, a w myśl słów Umberto Eco czytając żyli podwójnie.