Zespół Szkół w Pawłosiowie

DZIEŃ CZEKOLADY

21 maja grupa 05 obchodziła dzień czekolady. Dzieci od samego rana nie mogły doczekać się słodkiej zabawy. Zajęcia rozpoczęło opowiadanie o Królu Batoniku Wielkim oraz jego rodzinie: żonie Bombonierce i córce królewnie Pralince. Wróżka Zdrowie pojawiające się  na końcu przyniosła dzieciom nie lada zadania. Najpierw musiały odpowiedzieć na szereg pytań, wymienić jak największą liczbę słodkości, znaleźć rymy ,do podanych wyrazów związanych ze słodkościami oraz rozwiązywanie zadań matematycznych.

Kolejny punkt słodkiego dnia to oglądanie filmów przedstawiających proces powstawania czekolady od ziarna do tabliczki. Następnie Zadaniem dzieci było sklasyfikowanie i podzielenie czekolad ze względu na rodzaje oraz opis ich cech: koloru, smaku, koloru. Po takiej ilości wysiłku umysłowego nie mogło zabraknąć improwizacji ruchowych do piosenki Gummy Bear „Czekolada” oraz układu tanecznego „Chocolate”.

Po tańcach i spożytkowaniu energii trzeba było podnieść poziom słodkości i nastąpiła degustacja czekolad: gorzkiej, mlecznej, orzechowej, bakaliowej, karmelowej oraz truskawkowej. Wybór najsmaczniejszej był bardzo trudny i zdania zostały podzielone, jednak faworyci to truskawkowa i mleczna.

Po tym słodkim akcencie nastąpiła pogadanka o wpływie słodyczy na zdrowie ludzi. Dzieci doszły do wniosku, że powodują one wiele chorób oraz ból zębów, czego chcą uniknąć.

Zakończenie zajęć to warsztaty kulinarne i pieczenie czekoladowych muffinek. Ciasteczka wyrosły, zostały upieczone i pięknie udekorowane. Napotkana przez nas grupa szczęściarzy miała nawet okazję, żeby ich spróbować. Po zakończeniu degustacji dzieci oczywiście bardzo dokładnie umyły swoje ząbki, aby uniknąć przykrych konsekwencji jedzenia słodyczy. Ten słodki dzień skutecznie rozweselił nastroje, pomimo fatalnej pogody za oknem.

Szkoda że dzień czekolady  odbywa się tylko raz w roku…

Projekty

Mega Misja

Świetlica szkolna – przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Szkoła Dobrego Wychowania

Razem odkryjmy świat programowania

Bezpieczna +

Rodzice i dzieci - powietrze bez śmieci

Apetyt na zdrowie


Certyfikaty

Bądźmy poszukiwaczami AUTORYTETU

Świetlica szkolna – przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy

Szkoła Dobrego Wychowania

Krajowy certyfikat Szkoły Promojącej Zdrowie

Zaczytana szkoła

Chrońmy dzieci


Polecane strony