W BIBLIOTECE

W poniedziałek 13 marca 2017 uczniowie z klasy I i IV szkoły podstawowej ponownie odwiedzili Bibliotekę Miejską w Jarosławiu. Dzieci uczestniczyły w lekcji na temat kłamstwa i uczciwości. Celem zajęć było uświadomienie jak krzywdzące może być kłamstwo i plotka oraz jakie  mogą być konsekwencje mówienia nieprawdy. Pomocna na lekcji okazała się literatura- wiersze  Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Nasi uczniowie brali udział w scence dramowej inscenizującej wiersz Tuwima „O Grzesiu  kłamczuchu i jego cioci”.

W dalszej części dzieci obejrzały piekny i wzruszający film pt. „Dobry dinozaur”. To historia o miłości do rodziny, prawdziwej przyjaźni i pokonywaniu wlasnych słabości i strachu.

Nastepnie dzieci słuchały bajek terapeutycznych z morałem. Zostały też zaproszone do czytania, więc miały możliwość pochwalenia się tą umiejętnością. Wszyscy lubią zagadki, więc rozwiązywanie ich dostarczyło uczniom wiele radości.