SPOTKANIE Z ARCHEOLOGIĄ

W dniu 15.12.2015r. do naszej gminy zagościła Fundacja Rzeszowskiego Ośrodka Archeologicznego z promocją książki pt.”Cieszacin Wielki 41 i Pawłosiów 55 oraz Jankowice 9”. Na tę uroczystość do Świetlicy Wiejskiej w Pawłosiowie  przybyła młodzież gimnazjalna z Pawłosiowa, Cieszacina Wielkiego i Wierzbnej. W ramach promocji gimnazjaliści mieli okazję wysłuchać seminarium naukowe: Archeologia nieznana – pradzieje Polski południowo wschodniej - prof. UR dr hab. Andrzeja Pelisak oraz Możliwości udostępnienia zabytków archeologicznych pozyskanych w trakcie badań archeologicznych - prof. dr hab. Sylwestra Czopek. Nie zabrakło również prezentacji multimedialnej, jak i czasu poświęconego  na pytania otwarte. Była to wspaniała lekcja geografii i historii która zaspokoiła ciekawość wszystkich uczestników.