PODSUMOWANIE AKCJI WOLONTARIATU

Od września 2017 roku działa Szkolne Koło Wolontariatu, które liczy 32 członków. Wraz z opiekunami i nauczycielami naszej szkoły organizowane i realizowane były różne działania, akcje charytatywne mające na celu pomoc potrzebującym, jednocześnie uczące wrażliwości i empatii do innych ludzi. Wszystkie realizowane w szkole działania cieszyły się dużym zainteresowaniem, ale również zaangażowaniem nie tylko wolontariuszy, lecz także pozostałych uczniów szkoły, nauczycieli i rodziców. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam i brali udział akcjach charytatywnych organizowanych na terenie naszej szkoły i miejscowości.

20 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie pracy Szkolnego Koła Wolontariatu. Podczas apelu ogłoszone zostały wyniki  konkursu na największą ilość zebranych nakrętek. W tym roku w akcję zaangażowało się 62 uczniów oraz nauczyciele. Najwięcej plastikowych nakrętek zebrali:

I miejsce Maksymilian Pelc

II miejsce Ola i Radek Wojdyło

III miejsce Radek Cielecki oraz Błażej i Miłosz Kaczmarz.

W konkursie wyróżnienia otrzymali: dzieci z Publicznego Przedszkola, Weronika Kacperczyk, Amelia Kopycińska, Hubert Janusz, Zuzanna Trelka, Urszula Harpula, Natalia Mordarska, Ola i Andrzej Krakowscy.

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Zostali również obdarowani słodyczami, które wraz z podziękowaniem przekazali Państwo Chudzik – rodzice Wojtusia, dla którego zbierane są nakrętki.

Podczas apelu specjalne podziękowania otrzymali wolontariusze akcji Jarosławskie Pola Nadziei- nauczyciele i uczniowie.

Podsumowana została także zbiórka makulatury na studnie w Afryce w której nasza szkoła systematycznie uczestniczy. Podziękowania za szczególne zaangażowanie w tę akcje otrzymali uczniowie: Weronika Kacperczyk, Maksymilian Pelc, Maja Szarek, Natalia Kochman.

Nagrody książkowe otrzymali wolontariusze z klasy IV, którzy przez cały rok szkolny systematycznie współpracowali z jarosławskim Radiem Fara.