W PIEKARNI

W ramach podsumowaniem tematyki lekcji z zakresu "Od ziarna do chleba" uczniowie klasy III w dniu 30 września 2015 r. wzięli udział w wycieczce do młyna i piekarni "BaMal" w Pełnatyczach.

We młynie uczniowie mieli okazję zaobserwować w jaki sposób powstaje mąka oraz przekonać się jak ciężka jest praca młynarza.

Następnie uczniowie klasy 3 zostali oprowadzeni po piekarni, gdzie z dużym zainteresowaniem obserwowali technologię produkcji chleba.

Dodatkową atrakcją było zwiedzenie sali do wypieków ciastek, gdzie uczniowie mogli spróbować swoich sił w wałkowaniu ciasta oraz wykrawaniu i zwijaniu ciastek, nadziewaniu drożdżówek czy pakowaniu chleba.

Na koniec uczestnicy wycieczki mogli spróbować pysznych ciastek i świeżego chleba.