WRZEŚNIOWA ROCZNICA

W niedzielę 5 września 2021 r. odbyły się obchody 82 rocznicy bitwy powietrznej nad Pawłosiowem.

Uroczystości rozpoczęła msza św., którą w pawłosiowskim kościele koncelebrowali ksiądz dr Waldemar Janiga - dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej Kurii Metropolitarnej w Przemyślu oraz ksiądz proboszcz Tadeusz Urban. We mszy św. odprawionej w intencji lotników, którzy zginęli w bitwie powietrznej nad Pawłosiowem 11 września 1939 r. oraz wszystkich żołnierzy września wzięli udział: władze gminy na czele z Panem Wójtem Mariuszem Reń i Panią Sekretarz Joanną Tomaszewską, przedstawiciele społeczności szkolnej wraz z pocztem sztandarowym oraz mieszkańcy Pawłosiowa.

Po zakończonej Eucharystii delegacje złożyły wieńce i znicze pod tablicami upamiętniającymi bohaterskich lotników i żołnierzy z okresu II wojny światowej.