Przygotowania Świąteczne

Grupa przedszkolaków 05 aktywnie przygotowywała się do Świąt Bożego Narodzenia.

Najpierw z ogromnym zaangażowaniem została ubrana choinka. Dzieci przyniosły tyle cukierków, że w tym roku wyjątkowo nic więcej nie udało się na niej zawiesić- jest słodka jak jeszcze nigdy. Zmieściły się tylko łańcuchy wykonane przez przedszkolaków. Kolejnym etapem było przygotowanie ozdób: łańcuchów oraz gwiazdek z patyczków higienicznych, które wyglądają wspaniale i okazale. Ostatnim i chyba najbardziej oczekiwanym wydarzeniem było pieczenie pierników.

20.12.2018 do sali nr 3 zawitały dwie panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Wierzbnej. Na początku w ramach doradztwa zawodowego dzieci dowiedziały się jakie obowiązki spoczywają na członkach Koła, czym dokładnie się zajmują oraz w jakich dziedzinach życia kultywują tradycję. Następnie zaprezentowały i omówiły tradycyjne stroje ludowe składające się z bluzek, gorsetów, korali, spódnicy, zapaski oraz butów, nie tak zwyczajnych, jakimi się wydają.

Kolejnym punktem było jakże wyczekiwane przez dzieci wspólne pieczenie. Najpierw zostały omówione składniki, niezbędne do wykonania ciasteczek. Starsi koledzy z grupy 06 wspomogli pięciolatki w  odczytywaniu przepisu. Dzieci miały możliwość samodzielnie wsypywać i wlewać kolejne składniki. Po zamieszeniu ciasta wszyscy z ogromnym zaangażowaniem zabrali się do wykrawania pięknych i oryginalnych pierniczków. Ta jakże żmudna i długotrwała praca został uwieńczona upieczeniem oraz dekoracją flamastrami i posypkami różnego rodzaju. Dzieci wprost nie mogły się powstrzymać od degustacji wykonanych przez siebie wypieków, które jako tradycyjne danie znalazły się jeszcze na stole podczas klasowej Wigilii.

Mega Misja

Bądźmy poszukiwaczami AUTORYTETU