MAJOWE ŚWIĘTA

29 kwietnia uczniowie kl. I - III uczcili wierszem i piosenką święta majowe - Święto Flagi i rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. W tym dniu zostały przygotowane symbole narodowe, które zaprezentowali uczniowie w czasie programu artystycznego.

Również w oddziale przedszkolnym jak co roku dzieci bardzo intensywnie przygotowywały się do obchodu świąt majowych. Prace rozpoczęły się już w ostatnim tygodniu kwietnia, kiedy to poznały historię Lecha, Czecha i Rusa. Na jej podstawie w grupach przygotowywały prace plastyczne przedstawiające najważniejsze wydarzenia i fakty powstania Polski. Powstał komiks ukazujący dzieje naszego kraju.

Kolejnego dnia powstały godła- odbite rączki naszych przedszkolaków ułożone w odpowiedni sposób ukazały białego ptaka, któremu gdy dorysowano dziób, koronę i pazury – bez wątpienia przypominał nasz symbol narodowy.

Kolejnym etapem było powstanie flag. Ważne tu były dokładność i odpowiednie ułożenie kolorów. Większych problemów nie było, gdyż praca techniczna została poprzedzona zajęciami na temat flag, ich wyglądu, ułożenia oraz pochodzenia.
Punktem kulminacyjnym a zarazem najbardziej doniosłym był piątek- kiedy to dzieci ubrane odświętnie recytowały wiersz, tańczyły oraz przeszły ulicami Pawłosiowa z pieśnią na ustach.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji oraz dbanie o wychowanie naszych dzieci w duchu patriotyzmu.