PIERWSZA POMOC

06 czerwca 2017 r. w Zespole Szkół w Wierzbnej odbył się Gminny konkurs wiedzy i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Wzięły w nim udział trzyosobowe drużyny uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu naszej gminy. Konkurs składał się z dwóch etapów: części pisemnej (test) oraz części praktycznej.

W części praktycznej każda drużyna losowała zestaw zadań do wykonania, m.in.: resuscytacja krążeniowo oddechowa, układanie w pozycji bocznej bezpiecznej, postępowanie w przypadku zakrztuszenia, użądlenia, złamania kończyny dolnej, oderwania palca, odmrożenia, podtopienia, krwotoku z nosa. Jak widać były to zadania w których znajomość pierwszej pomocy może przydać się każdemu z nas w każdej chwili naszego życia. Wszyscy uczniowie wykazali się dobrą wiedzą, a różnica zdobytych punktów była niewielka.

Klasyfikacja końcowa szkoła podstawowa:

I miejsce SP Wierzbna

II miejsce SP Pawłosiów

III miejsce SP Cieszacin Wielki

Klasyfikacja końcowa gimnazjum:

I miejsce Gimnazjum Wierzbna

II miejsce Gimnazjum Pawłosiów

III miejsce Gimnazjum Cieszacin Wielki

Na zakończenie Pani Dyrektor Ewa Hałajko podziękowała wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, wręczyła dyplomy i nagrody indywidualne dla każdego uczestnika.

Naszą szkołę reprezentowali:

Szkoła Podstawowa: Nikoletta Górska, Natalia Dubiel, Jakub Teper

Gimnazjum: Alicja Teper, Miłosz Jarosz, Konrad Maciąga

Gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłym roku.