ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

To było wyjątkowe i historyczne wydarzenie. 9 listopada wraz z zaproszonymi gośćmi uczestniczyliśmy w Gminnych obchodach 100 - lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Z tej okazji wzięliśmy udział w uroczystej mszy świętej odprawionej w Kościele pw. Św. Piotra i Pawła w Pawłosiowie oraz w odsłonięciu pamiątkowej tablicy przy Urzędzie Gminy, poświęconej Legionistom pochodzącym z naszej miejscowości.

Następnie w asyście pocztów sztandarowych szkół i ochotniczych straży pożarnych udaliśmy się do naszej szkoły, gdzie wszystkich przybyłych na uroczystość powitała pani dyrektor Dorota Tracz. Swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Mariusz Reń, radni Gminy Pawłosiów na czele z przewodniczącą Martą Szumińską, księża, przedstawiciele służb mundurowych wojska, policji i straży pożarnej, pracownicy samorządowi, sołtysi, dyrektorzy szkół, rodzice, nauczyciele i uczniowie, przedstawiciele gminnych organizacji i stowarzyszeń oraz mieszkańcy gminy. Po odśpiewaniu hymnu i wysłuchaniu przemówienia Wójta Gminy Pawłosiów zaprosiliśmy naszych gości do obejrzenia programu artystycznego, który przygotowaliśmy z okazji Święta Niepodległości. Było wiele wzruszeń i przeżyć. Inscenizacja oraz wspólne śpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych na długo pozostaną w naszej pamięci.