ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku świętowaliśmy 99 rocznicę tego ważnego wydarzenia. Gminne uroczystości odbyły się 10 listopada w Cieszacinie Wielkim. Reprezentacja naszej szkoły, wraz z pocztem sztandarowym, uczestniczyła we mszy świętej w intencji Ojczyzny, a następnie w patriotycznej akademii przygotowanej przez nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej w Cieszacinie Wielkim. Uroczystość była kolejną lekcją historii i okazją do refleksji nad tym, czym jest i jak wiele znaczy dla nas wolna ojczyzna.

W naszej szkole uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości tematyczną audycją radiową przygotowaną przez nauczycieli historii i uczniów klas gimnazjalnych.