WSPÓLNE PIERWSZE ŚNIADANIE

Wspólne Pierwsze Śniadanie to akcja mająca na celu propagowanie spożywania zdrowych śniadań wśród naszych uczniów, bo jak powiedział Sienkiewicz "Kiedy w brzuchu pusto, w głowie groch z kapustą". Wspieramy zatem ideę nawyku spożywania pierwszego, najważniejszego posiłku w ciągu dnia aby wzmocnić ciało I umysł młodego człowieka przed przyjmowaniem codziennej porcji wiedzy na lekcjach.

Propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych w naszej szkole trwa już od 20 lat. Tym razem poprzedzone było pogadankami na lekcjach wychowawczych , a później tj. w poniedziałek 20 września na lekcję 3 każdy uczeń przyniósł do szkoły estetycznie przygotowany zestaw produktów i półproduktów, z których, przygotował sobie wykwintne, pełne fantazji, bogate w witaminy zawarte w składnikach, kanapki.

Szkolne pierwsze śniadanie organizowane w ramach realizacji programu Szkoły Promującej Zdrowie. odbyło się się z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego obowiązującego w związku z pandemią COVID-19.